Loading…

Naprawa Elektroniki w Samochodzie

Serwis Elektroniki i Elektryki w Aucie
Kontakt

Diagnostyka elektroniki krok po kroku – naprawa prostownika z funkcją rozruchu WAECO Perfectcharge

W tym filmie pokażę mój proces myślowy jak sprawdzić/zdiagnozować krok po kroku urządzenie, które nie działa – pokażę moje metody diagnostyczne/sposoby diagnostyki elektroniki, pokażę jak sprawdzić przekaźnik/sprawdzenie przekaźnika,mostka prostowniczego/mostek prostowniczy – jak działa, jak sprawdzić poszczególne/pojedyncze diody scalonego mostka prostowniczego miernikiem/multimetrem, samemu i prosto/łatwo, będzie trochę o lutowaniu – jak lutować/rozlutować/rozlutowywać/odlutowywać, jak naprawić wypaloną/przerwaną ścieżkę na płytce drukowanej czyli PCB (ang. printed circuit board).

Mam nadzieję, że czegoś ciekawego się dowiecie/nauczycie z tego filmu 🙂

Film nieco dłuższy, ale chyba w sam raz na Niedzielę rano 🙂

Miłego oglądania!

Prostownik z filmu to WAECO Perfectcharge W2000 12V/24V z funkcją jumpstart czyli wspomaganiem rozruchu/funkcją wspomagania rozruchu.

A tutaj film z kanału mrAkumulator jak działa prostownik, jak jest zbudowany, od podstaw – i pokazane na oscyloskopie:

Jak lutować:

Zobacz też moje playlisty elektroniczne:

lub podstaw elektroniki:

A tutaj hasła dla wyszukiwarki oraz SEO:
Jak sprawdzić mostek prostowniczy miernikiem/multimetrem?
Jak sprawdzić pojedyncze, poszczególne diody mostka prostowniczego?
Jak sprawdzić diodę czy przewodzi, jak ma spadek napięcia złącza diody, jak co i gdzie, którą sondę przyłożyć do której nóżki/elektrody/konektora/wyprowadzenia 🙂
Po prostu – tłumaczenie łopatologiczne, proste, „na idiotę” 🙂
Sprawdź sam/sama!

Scalony mostek prostowniczy dwupołówkowy, jednofazowy, półprzewodnikowy, krzemowy, cztero diodowy (4 diody) – zawsze pracuje jedna para diod czyli tylko dwie diody pracują jednocześnie dla każdej z połówek sinusa (napięcia sinusiodalnego sieci energetycznej 230V, kiedyś 220V)

e-mail: rzezbiarz.tytus@gmail.com
Instagram: www.instagram.com/rzezbiarz.tytus

#mrAkumulator #Tytus #Rzeźbiarz

Youtube Naprawa elektroniki do Auta warszawa, naprawa elektroniki do Samochodu, nasi elektrycy i elektronicy zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy pracuje w naszej firmie.

Elektroniczna Naprawa i serwis elektryki samochodów osobowych w Warszawie i dostawczych marki Audi, Toyota, Mercedes, Kia lub Skoda

Naprawiamy elektronikę samochodową, a także komputery, liczniki, poduszki powietrzne, immobilizery, wykonujemy usługi korekty liczników, serwisujemy radia cb. Serwis elektryczny pojazdów samochodowych Ze względu na stan elektryki i elektroniki samochodowej w Warszawie Mazowieckiej nie ma potrzeby rozpoczynania większości napraw, w tym mechanicznych! Po pomyślnym podłączeniu i zaprogramowaniu sterownika ECU, Mechanicy samochodowi w Warszawie udzielają porad, jak wykrywać i naprawiać problemy z podzespołami elektronicznymi znajdującymi się w pojazdach.

Serwis radia CB, serwis komputera, serwis poduszek powietrznych, serwis immobilizera, korekta licznika, naprawa licznika to wszystkie usługi, które można wykonać na elektronice samochodowej. Usuwanie usterek i naprawa układów elektrycznych w samochodach Jeśli mieszkasz w Warszawie Mazowieckiej lub okolicach, a elektryka i elektronika Twojego samochodu są w dobrym stanie, możesz odkładać wszelkie poważniejsze naprawy, w tym naprawy silnika, na dość długi czas. Po podłączeniu i zaprogramowaniu sterownika ECU, mechanicy samochodowi w Warszawie, którzy wiedzą, jak rozwiązywać problemy i naprawiać elementy elektryczne samochodów.

Naprawa i serwis elektryki samochodów osobowych i dostawczych marki Audi, Toyota, Mercedes, Kia lub Skoda

Diagnostyka magistrali Auto CAN, elektryka samochodowa, elektronika samochodowa, elektryk samochodowy Warszawa.

Naprawy samochodów osobowych i dostawczych marki Mercedes-Benz
Choć założyciele AM-Serwis są związani ze swoimi branżami od ponad 23 lat, sama firma istnieje dopiero od około 21 lat.
Co za genialne MB

Przy wjeździe mamy jedną windę czterokolumnową, która może obsługiwać pojazdy o masie do 3,5 tony i wysokości 4,3 metra oraz pięć wind dwukolumnowych dla mniejszych pojazdów.

Nasza grupa działa od wielu lat jako oficjalny zespół wsparcia MB i Bosch. AM-Serwis zatrudnia dwanaście osób. Grupa mechaników, elektryk obeznany z elektroniką samochodową, dostawca części i kierowcy dopełniają skład. Obecnie jesteśmy w stanie sprawnie i szybko naprawić każdy samochód, nawet flotowy, który przywieźli do nas nasi klienci. Nasi stali klienci wiedzą, że mogą na nas polegać w zakresie szybkiej, uprzejmej pomocy „od drzwi do drzwi”.

Elektronik Samochodowy z Dojazdem

Układy elektryczne i elektroniczne Mercedes Benz W201(190), W123, Klasa A, Klasa B, Klasa C, Klasa E, Klasa G, Klasa M, Klasa S, Klasa V, Sprinter, i Vito są serwisowane.

Zakład może obsługiwać zarówno samochody z silnikami benzynowymi, jak i wysokoprężnymi.

Zainwestowaliśmy znacznie w sprzęt technologiczny do diagnozowania i naprawy samochodów marki Mercedes zgodnie ze standardami fabrycznymi.

Dostępna mechanika samochodowa

Możesz otrzymać od nas oryginalny produkt lub możemy Ci podróbkę stworzoną przez renomowanego producenta za znacznie mniej pieniędzy.

Zapewniamy bezpłatną 12-miesięczną gwarancję na wszystkie nowe części i robociznę, które dostarczamy.

Diagnostyka elektroniki za pomocą oscyloskopu specyficznego dla Mercedesa

Do kontroli diagnostycznych podzespołów elektrycznych samochodów marki Mercedes-Benz nasza firma wykorzystuje wyłącznie najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny. Nasz sprzęt sprosta zadaniu naprawy wszystkiego, od nowiutkiego Mercedesa po zabytkowego z lat 80-tych.

Jeśli oddasz swojego mercedesa na serwis elektryczny i elektroniczny, mechanicy przeprowadzą dokładne komputerowe badanie wszystkich elementów elektroniki Twojego samochodu iw razie potrzeby wymienią je lub naprawią.
Układy napędowe: samochody na benzynę i olej napędowy z automatyczną skrzynią biegów, takie jak 140, 202, 203, 210, 211 i 220 – Kontrola stabilności i hamulce przeciwblokujące

Naprawa i serwis elektryki samochodowej i ciężarowej marek Audi, Toyota, Mercedes, Kia, Skoda.

Poduszka powietrzna, centralny zamek, immobilizer i inne przełączniki działające na mechanizm przełączający (komputery)
Więcej szczegółów na temat programowania pompy hamulcowej SBC dla pojazdów Mercedes S211 i W211 > Korekta wysokości pojazdu w warsztatach
Szczegółowe informacje o sterownikach Mercedesa W169 i W245 EGS 722.8 >
Naprawa elektryki samochodowej, w szczególności sond lambda, aby zapewnić, że pojazdy wyprodukowane po 1998 roku dokładnie podają swój przebieg. Świece żarowe można wymienić, jeśli się zepsują, bez konieczności demontażu głowicy silnika.

43 thoughts on “Diagnostyka elektroniki krok po kroku – naprawa prostownika z funkcją rozruchu WAECO Perfectcharge

  1. Szczerze, to wiemy że nic nie wiemy -> Ogólnie było dużo ruchów pozorowanych.
    Nie zainteresowałeś się w jakim celu został dolutowany obwód elektrolit + Rezystor + Tranzystor w obwód sterowania cewką przekaźnika. Nie sprawdziłeś elektrolitów pod kątem poprawnych parametrów pojemności i ESR.
    Dlaczego drugi układ (stabilizator 5V??) nie posiada radiatora, a był wcześniej przesmarowany pastą termoprzewodzącą.
    Uważam że "naprawa" była dosyć chaotyczna.

  2. Mam też tą rozlutownicę. Też mi się zatykała. Wymieniłem pistolet na taki od ZD-8925 i chodzi jak złoto. Musisz tylko sprawdzić ile pinów ma wtyczka u ciebie, bo ZD-8915 jest 6 pin i 7pin, a ZD-8925 tylko 6 pin. Możesz też kupić i przełożyć tylko grzałkę z ZD-8925 oraz rurkę mocującą i groty (Średnica grzałki jest większa więc groty i mocowanie jest takie jak w ZD-915). Uprzedzam, że pistolet od ZD-915 nie zadziała, bo ma inny czujnik temperatury

  3. Chyba nachodzi czas gdzie elektronik wróci do zawodu, extra robota ☝️ Właśnie takich ludzi dziś trzeba. Pozdrawiam czekam na więcej.😉

  4. No wspaniale żeś sobie poradził z tą ładowarko/prostowniko/rozrusznikiem. Jestem pełen podziwu dla twojej determinacji. Tak czułem, że ktoś pozamieniał kable. Ciekawi mnie co to za połączenie na szagę z tym małym kondensatorkiem? Jakiś projekt racjonalizatorski to jest czy coś na płytce nie działa? Kolejna sprawa pytasz się czy rozruch jest prawidłowo podłączony? Może warto sprawdzić to względem natężenia prądu rozruchu? Może volty są odwrotnością amperów? Tzn., że zgodnie z zapotrzebowaniem i wydajnością mocy "U" musi być mniejsze by większe było "I". Zasada też może tu być, że przy 24V zmniejszy się amperaż w stosunku do 12V. Ale pewny nie jestem. Swoją drogą ciekaw jestem jak ten sprzęt ładuje kwasiaki. Pzdr

Dodaj komentarz

Zadzwoń!