Loading…

Naprawa Elektroniki w Samochodzie

Serwis Elektroniki i Elektryki w Aucie
Kontakt

Masa [RS Elektronika] # 27W tym odcinku zastanowimy się nad problemem masy w urządzeniach elektronicznych.
Jeśli spodobał Wam się odcinek, zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook’u:

https://www.facebook.com/RSElektronika

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące tematyki videobloga lub sugestie w sprawie tematów kolejnych odcinków, kierujcie je na:

reduktorszumu@gmail.com
http://www.youtube.com/user/UC3TAqUdZld-6B76GqrFEV8g?sub_confirmation=1 – RS Elektronika
http://www.youtube.com/user/ReduktorSzumu?sub_confirmation=1

Zapraszamy na stronę http://reduktorszumu.cupsell.pl do zakupu koszulek i gadżetów z logiem Reduktora Szumu. W ten sposób możecie przyczynić się do rozwoju naszego kanału.

Youtube Naprawa elektroniki do Auta warszawa, naprawa elektroniki do Samochodu, nasi elektrycy i elektronicy zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy pracuje w naszej firmie.

Elektroniczna Naprawa i serwis elektryki samochodów osobowych w Warszawie i dostawczych marki Audi, Toyota, Mercedes, Kia lub Skoda

Naprawiamy elektronikę samochodową, a także komputery, liczniki, poduszki powietrzne, immobilizery, wykonujemy usługi korekty liczników, serwisujemy radia cb. Serwis elektryczny pojazdów samochodowych Ze względu na stan elektryki i elektroniki samochodowej w Warszawie Mazowieckiej nie ma potrzeby rozpoczynania większości napraw, w tym mechanicznych! Po pomyślnym podłączeniu i zaprogramowaniu sterownika ECU, Mechanicy samochodowi w Warszawie udzielają porad, jak wykrywać i naprawiać problemy z podzespołami elektronicznymi znajdującymi się w pojazdach.

Serwis radia CB, serwis komputera, serwis poduszek powietrznych, serwis immobilizera, korekta licznika, naprawa licznika to wszystkie usługi, które można wykonać na elektronice samochodowej. Usuwanie usterek i naprawa układów elektrycznych w samochodach Jeśli mieszkasz w Warszawie Mazowieckiej lub okolicach, a elektryka i elektronika Twojego samochodu są w dobrym stanie, możesz odkładać wszelkie poważniejsze naprawy, w tym naprawy silnika, na dość długi czas. Po podłączeniu i zaprogramowaniu sterownika ECU, mechanicy samochodowi w Warszawie, którzy wiedzą, jak rozwiązywać problemy i naprawiać elementy elektryczne samochodów.

Naprawa i serwis elektryki samochodów osobowych i dostawczych marki Audi, Toyota, Mercedes, Kia lub Skoda

Diagnostyka magistrali Auto CAN, elektryka samochodowa, elektronika samochodowa, elektryk samochodowy Warszawa.

Naprawy samochodów osobowych i dostawczych marki Mercedes-Benz
Choć założyciele AM-Serwis są związani ze swoimi branżami od ponad 23 lat, sama firma istnieje dopiero od około 21 lat.
Co za genialne MB

Przy wjeździe mamy jedną windę czterokolumnową, która może obsługiwać pojazdy o masie do 3,5 tony i wysokości 4,3 metra oraz pięć wind dwukolumnowych dla mniejszych pojazdów.

Nasza grupa działa od wielu lat jako oficjalny zespół wsparcia MB i Bosch. AM-Serwis zatrudnia dwanaście osób. Grupa mechaników, elektryk obeznany z elektroniką samochodową, dostawca części i kierowcy dopełniają skład. Obecnie jesteśmy w stanie sprawnie i szybko naprawić każdy samochód, nawet flotowy, który przywieźli do nas nasi klienci. Nasi stali klienci wiedzą, że mogą na nas polegać w zakresie szybkiej, uprzejmej pomocy „od drzwi do drzwi”.

Elektronik Samochodowy z Dojazdem

Układy elektryczne i elektroniczne Mercedes Benz W201(190), W123, Klasa A, Klasa B, Klasa C, Klasa E, Klasa G, Klasa M, Klasa S, Klasa V, Sprinter, i Vito są serwisowane.

Zakład może obsługiwać zarówno samochody z silnikami benzynowymi, jak i wysokoprężnymi.

Zainwestowaliśmy znacznie w sprzęt technologiczny do diagnozowania i naprawy samochodów marki Mercedes zgodnie ze standardami fabrycznymi.

Dostępna mechanika samochodowa

Możesz otrzymać od nas oryginalny produkt lub możemy Ci podróbkę stworzoną przez renomowanego producenta za znacznie mniej pieniędzy.

Zapewniamy bezpłatną 12-miesięczną gwarancję na wszystkie nowe części i robociznę, które dostarczamy.

Diagnostyka elektroniki za pomocą oscyloskopu specyficznego dla Mercedesa

Do kontroli diagnostycznych podzespołów elektrycznych samochodów marki Mercedes-Benz nasza firma wykorzystuje wyłącznie najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny. Nasz sprzęt sprosta zadaniu naprawy wszystkiego, od nowiutkiego Mercedesa po zabytkowego z lat 80-tych.

Jeśli oddasz swojego mercedesa na serwis elektryczny i elektroniczny, mechanicy przeprowadzą dokładne komputerowe badanie wszystkich elementów elektroniki Twojego samochodu iw razie potrzeby wymienią je lub naprawią.
Układy napędowe: samochody na benzynę i olej napędowy z automatyczną skrzynią biegów, takie jak 140, 202, 203, 210, 211 i 220 – Kontrola stabilności i hamulce przeciwblokujące

Naprawa i serwis elektryki samochodowej i ciężarowej marek Audi, Toyota, Mercedes, Kia, Skoda.

Poduszka powietrzna, centralny zamek, immobilizer i inne przełączniki działające na mechanizm przełączający (komputery)
Więcej szczegółów na temat programowania pompy hamulcowej SBC dla pojazdów Mercedes S211 i W211 > Korekta wysokości pojazdu w warsztatach
Szczegółowe informacje o sterownikach Mercedesa W169 i W245 EGS 722.8 >
Naprawa elektryki samochodowej, w szczególności sond lambda, aby zapewnić, że pojazdy wyprodukowane po 1998 roku dokładnie podają swój przebieg. Świece żarowe można wymienić, jeśli się zepsują, bez konieczności demontażu głowicy silnika.

46 thoughts on “Masa [RS Elektronika] # 27

 1. Z uwagą oglądam kolejne odcinki. Za każdym razem dowiaduję się czegoś nowego. Czy owy przełącznik nie służy do odłączenia uziemienia od obudowy urządzenia w przypadku zakłóceń sieci?

 2. do którego przewodu podłącza się masę gorącą w prądzie zmiennym? Czy do N? Czasami w obwodach elektrycznych pozamieniane są przewody, więc dla mnie jest dziwne, że istnieje masa w prądzie zmiennym.

 3. Ground lift służy do przerwania pętli mas. Czyli jak jest brrrruuummm trzeba go przełączyć. Pętla mas może się tworzyć również poprzez zasilanie np systemów audio z różnych gniazdek sieciowych zamykamy wtedy pętle sygnałem audio i uziemieniem sieci otrzymujemy piękny przydźwięk sieciowy. Przełącznik ten eliminuje ten problem. Pozdrawiam 😀

 4. Przełącznik taki odcina oczywiście masę sygnału wchodzącego do urządzenia (wzmacniacza) ma to sens tylko w przypadku połączenia urządzeń sygnałami symetrycznymi (sygnały ciepły-fazowy, zimny-przeciwfazowy, masa), . W przypadku sygnałów niesymetrycznych (przewód ciepły + ekran) rozłączenie mas urządzeń może wprowadzić duże problemy z przesyłaniem sygnału pomiędzy nimi. Eliminacja takich problemów to czasem tzw. "wiedza tajemna" 🙂 sprawę załatwia izolacja galwaniczna urządzeń przekaźnik, transformator separujący, transoptor, połączenie radiowe (takie mam doświadczenia).

 5. Witam. Mam pytanie odnośnie masy (GND) i przewodu PE (w gniazda sieciowego 230VAC) w obwodach elektronicznych. Czy należy łączyć przewód PE z masą obwodu elektronicznego?

 6. Dlaczego właśnie masa to zawsze jakiś duży obszar? Nawet na drobnej płytce drukowanej jest to największy obszar, dlaczego jest to karoseria w przypadku samochodu (największy obszar samochodu) , metalowa obudowa sprzętu audio ? Jeśli to jedynie nasz tylko (lub aż) punkt odniesienia do pomiaru napięcia w obwodzie to skąd prawidłowość , że to największy obszar? Automatycznie nasuwa się kolejne pytanie: jaki element, o jakich gabarytach, może spełniać rolę masy, a jaki nie? przykładowo: dlaczego karoseria, a nie metalowy korek od chłodnicy (celowo przerysowany przykład)

 7. Trochę późno dodaję komentarz ale co mi tam. Fajnie by było zobaczyć odcinek z rozwinięciem tematu masy. Chodzi mi np o pojęcie masy cyfrowej i analogowej oraz o sposoby prowadzenia tychże. Dziękuję i pozdrawiam.

 8. 7:53
  zauważ miejsca na śruby, które są częściowo pokryte spoiwem lutowniczym w celu lepszego przewodzenia do obudowy (zapewne metalowej)
  tutaj masa jest połączona i większość zasilaczy impulsowych SMPS (Switching Mode Power Supply) ma połączone masy celem podłączenia wszystkich elementów potencjalnie przewodzących do uziemienia (jest to wymóg elektryczny przy CAT I urządzeń elektrycznych)

 9. Dawno temu w ZURiT klient pyta technika jaką usterke wykryto i usunieto w Jego radiu. Technik: "w Pańskim radiu było zwarcie chassis z masą". Klient: "ooo to poważna usterka" 🙂

 10. Pro tip, nie podłączamy masy oscyloskopu do masy gorącej w zasilaczach impulsowych – powoduje to zwarcie bo masa probówki jest podłączona do uziemienia.
  Zaleca się zastosowanie transformatora separacyjnego.

 11. Wspaniała jest ta seria… Uczyłem się elektroniki lata temu w technikum, część rzeczy zapomniałem a jeszcze inne rzeczy były nieprzydatne z praktycznego punktu widzenia. Na studiach uczyłem się fizyki półprzewodników, w technikum, choć mało kto ma w szkole średniej liczby zespolone, liczyłem i rysowałem na papierze milimetrowym wektory części rzeczywistej i urojonej prądów napięć i impedancji dla obwodów RLC itp… Elektronika była moją pierwszą życiową pasją, może dlatego, że mój ojciec, budował dla mnie przeróżne świecąco-piszczące urządzenia, zamknięte w plastikowych obudowach z bateriami płaskimi 4,5V które chętnie obdzierałem z papieru i smoły na 1,5V ogniwa, którymi uwielbiałem rzucać po pokoju. 🙂

  Chociaż jeszcze nie mam własnych dzieci, polecam każdemu ojcu, by zarażał elektroniką swoje dzieciaki od urodzenia, konstruując fajne zabawki, przy których tworzeniu sam powróci do tych dziecięcych lat, znajdując przy tym ukojenie i ucieczkę od szarej codzienności…
  Elektronika nie jest nauką trudną, szkoda tylko że sposób w jaki przedstawiana jest w szkołach, podobnie jak fizyka i matematyka, skutecznie nas od tych dziedzin odrzuca. Dużo trudniejszymi zagadnieniami są te, z którymi musimy borykać się na co dzień w naszych życiach osobistych. Nauka jest naszym sprzymierzeńcem, ponieważ jest przewidywalna i zawsze działa według tych samych reguł, warto się z nią zaprzyjaźnić od dzieciństwa, po późną starość!

  Rozpisałem się a to również dlatego, by podziękować twórcy/twórcom RS Elektronika/Reduktor Szumu, za niezwykle merytoryczne, prowadzone na wysokim poziomie odcinki.
  Zwykle są jakieś tam konkursy na blogera roku i takie tam. Wy powinniście wygrać konkurs na najbardziej edukacyjny kanał na YT.

  P.S. Prosiłbym o odpowiedź, czy za RS kryje się jedna osoba czy więcej? Fajnie byłoby zobaczyć Twoją/wasze twarze i odcinek poświęcony twórcom, w oderwaniu nawet od elektroniki, ale by oprócz dłoni w białych rękawiczkach, usłyszeć opowieść i zobaczyć prawdziwe osoby. 🙂

  Dzięki za fantastyczną robotę!

 12. W przypadku łączenia wzmacniaczy zamontowanych we wspólnym rack'u dochodzi do zetknięcia metalowych obudów urządzeń. Sytuacja taka może powodować powstanie pętli mas, w wyniku której mogą się pojawić charakterystyczne zakłócenia – brum sieci z wieloma harmonicznymi. Podobna sytuacja może zaistnieć  kiedy wzmacniacze (lub inne urządzenia) zasilane są z różnych przyłączy energetycznych, albo kiedy korzystamy z instalacji, w której bolce uziemiające w gniazdach sieciowych 230V są zerowane. Ustawienie przełącznika GROUND w pozycję LIFT odcina masę obudowy od masy układowej wzmacniacza mocy, co w większości przypadków rozwiązuje problem.

 13. W nazewnictwie instalacji elektrycznych już nie używamy pojęcia zera czy zerowania. Przewód N należy określać jako przewód neutralny, przewód PE jako ochronny, a przewód PEN jako ochronno-neutralny

 14. Lift Ground sluzy do odlaczenia uziemienia sieciowego co jest potrzebne dla przerwania petli  (masy) uziemenia. Jest to istotne przy uzywaniu urzadzen pomiarowych i nie tylko.

 15. Heh… Elektronika. Jak ja jej nie rozumiem…
  Trafilem niedawno z RS na tem kanał i obiecuje sobie zrobić maraton filmowy zagadnień elektroniki. Może jest dla mnie jeszcze nadzieja.

 16. PRZEŁĄCZNIK LIFT/GROUND ODŁĄCZA MASĘ URZĄDZENIA OD CHASSIS (OBUDOWY) – JEST TO SZCZEGÓLNIE PRZYDATNE PRZY ŁĄCZENIU (SYGNAŁOWYM) RÓŻNYCH URZĄDZEŃ ZASILANYCH Z RÓŻNYCH FAZ.
  Unika się w ten sposób t.zw. "pętli masy" która bywa źródłem zakłóceń (przydźwięku/brumu).

 17. O przełączniku LIFT było właśnie w tym odcinku o brumie na RS. Mając dwa urządzenia podłączone do masy kiedy je połączymy np. przewodem audio powstanie pętla i żeby nie musieć modyfikować przewodu przecinając jego ekran przy jednym z końców odcina się masę całego urządzenia tym przełącznikiem, wówczas zostaje ono i tak przyłączone do masy drugiego poprzez właśnie przewód.

 18. Lift GND Odcina masę od obudowy np wzmacniaczy. Przydatna opcja przy "wieżach" gdzie przez obudowy lub przewody masy się stykają co ogranicza zakłócenia w pojedynczych urządzeniach przez użycie masy jednego urządzenia.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!